Dodurga, Bozüyük, Bilecik HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 228 321 20 03

Bizden Haberler

Dodurga Belediyesi

Dodurga Bisiklet Festivali

- +
Dodurga Bisiklet Festivali

Bozüyük Doğa Sporları Topluluğu (BODOS) ile Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) işbirliği ve Belediyemizin katkılarıyla DODURGA BİSİKLET FESTİVALİ düzendendi. Festivale, farklı illerden 40 kadar bisiklet severler katıldı. Festival, Dodurga Beldesinde başlayıp, Dodurga’nın eşsiz yayla ve ormanlarında devam etti. 2 gece 3 gün devam eden festivalde katılımcılar yaylalarda pedal çevirip, kendi çadırlarında konakladılar. Üçtepeler, kömürsu ve sofular yaylalarında pedal çeviren katılımcılar son olarak Atatürk Orman Köşkü’nü ziyaret ettiler.

Festival hakkında açıklama yapan BODOS topluluğu basın temsilcisi Ali AÇAN, ortak noktaların bisiklet ve doğa olduğunu ifade ederek, “Diğer illerden gelen katılımcıları bölgemizde ağırlamak ve bölgemizin eşsiz doğasıyla baş başa kalmalarını sağlamaktan mutluyuz. Doğamıza hayran kalan katılımcılar yakınımızda böyle bir bölge doğa olduğunu bilmediklerini ve tekrarlaması durumunda tekrar gelmek istediklerini bizlere dile getirdiler. Rotalarımız her ne kadar rampa ve zirvelerle dolu olsa da harika manzara ve kamp noktalarında dinlendik. Etkinlik boyunca desteklerini esirgemeyen Dodurga Belediye Başkanı Selim TUNA ’ya ve belediye personeline, BODOS ekip arkadaşlarıma, Vel ESBİD Derneği yönetimine ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 2022 yılında düzenlediğimiz bu festival, umarız senelerce devam eden bir etkinlik olmasını dilerim” dedi.

Belediye Başkanımız Selim TUNA ‘da “ilkini düzenlediğimiz bu festivalin uzun yıllar sürerek geleneksel hale gelmesi temennisinde bulunarak tüm katılımcılara Dodurgamızın ve bölgemizin eşşiz doğasında güzel vakit geçirmelerini dileğinde bulundu.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.