Dodurga, Bozüyük, Bilecik HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 228 321 20 03

DODURGA COĞRAFİ KONUMU

- +

Bilecik ilinin Bozüyük ilçesine bağlı olan Dodurga Beldesi, Bilecik ilinin güneyinde yer almaktadır. Bozüyük’e 20 km, Bilecik’e 60 km uzaklıktadır. Bilecik merkez, diğer ilçe ve belde merkezlerine göre yükseltisi daha fazla olan Dodurga’nın rakımı 1100 metredir. Belde iklimi yükseltinin de etkisiyle yazları serin (özellikle geceleri çok serin), kışları ise sert ve yağışlı geçmektedir. Dodurga’da ekilen araziler 10500 dönüm, nadasa bırakılan araziler 10000 dönüm olmak üzere toplam ekim arazi olunan topraklar ise 20500 dönümdür. Dodurga Mithatpaşa (Dere) mahallesi, Mehmet Akif (Kayacık) mahallesi,  Namık Kemal (Dere) mahallesi, Ziya Gökalp ( Aşağı) mahallesi olmak üzere dört mahallesi vardır.

Dodurga’ nın doğal güzellikleri içinde ormanlar ve yaylalar yer almaktadır.

Kömürsu Yaylası: 
Köknar, karaçam, kayın, ardıç, çeşitli çiçeklerle kaplıdır. Kış turizmi açısından önemli yaylalardandır. 90 hektar alana sahip yaylada yükseklik 1.700 metredir.

Çiçekli Yayla :
Tertemiz havası, soğuk berrak suları, yemyeşil çimenleri, rengârenk çiçekleri, orman dokusu ve endemik bitkisi “Çimtien” in kapladığı kekik kokulu Çiçekli Yayla, üç tepeler mevkiindedir. Yükseklik 1.906 metredir.

Konum için tıklayın